Fransa’da “Cuma namazı vakti 20 kişiyi öldürebilirim” diyen şahıs tutuklandı!

Reklam

Lille’deki Sud Camisini giden müslümanlara karşı tehditler savuran 23 yaşındaki bir erkek, 27 Temmuz’da mahkemede yargılanmak üzere tutuklanarak cezaevine konuldu.

Salı günü Telegram’da dolaşan görüntüde bir kişi Lille Sud Camisini çekerek, “Burası cami, küçük bir cami ancak cuma günleri çok kalabalık, yaklaşık 20 insanı öldürmenin bir yolu var” ifadesini kullanıyor.

Cuma günleri çok kalabalık

Tehditler savuran şahıs Perşembe günü Faches-Thumesnil’deki evinde tutuklandı. Savcılık, gencin, “bir dine mensup bir grubu öldürmekle tehdit etmek ve terör eylemi propagandası yapmak” gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında bu sabah gözaltına alındığını aktardı.

Onclick Popunder

İçişleri Bakanı, polisin camiyi koruma altına aldığını söyledi

Caminin genel sekreteri Makhlouf Mameche Perşembe günü yaptığı açıklamada, söz konusu videonun Al-Imane camii ile birkaç ay önce İslamofobik etiketlerin hedefi olan Müslüman bir dernek olan İnsan Temyiz arasındaki bir meydanda çekildiğini söyledi.

Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin tweet atarak, Lille kentindeki bir caminin “ciddi tehditlerin” hedefi olduğunu, Caminin gerekli süre boyunca polis tarafından güvenlik altına alındığını belirtti.

 

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz