Sınır kapılarından Türkiye’ye giriş yapan gurbetçiler: “Vatana gelince her şeyi unutuyoruz”

Reklam

Avrupa’nın her yerinden izinlerini Türkiye’de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin sınır kapılarından girişleri arttı. 

Dünyanın dört bir tarafında yaşayan gurbetçilerin memleket özlemi sınırda yoğunluğa neden oldu. Kara yoluyla yolculuğu tercih eden gurbetçiler, başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere Edirne’deki sınır kapılarından ana vatana yoğun şekilde giriş yapıyor.

Almanya’dan giden gurbetçi Cengiz Yeşildal, yurda girince tüm yorgunluklarının bittiğini söyledi. Türkiye’yi çok özlediklerini ve tatil boyunca sevdikleriyle hasret gidereceklerini belirtti.

Onclick Popunder

Bir an önce Türkiye’ye gelmek için gün sayıyoruz

Yeşildal: “Yolda yaşadığımız tüm stresi tüm yorgunluğu burada unutuyoruz. Vatan sevgisi böyle bir şey. Ailemizi çok özledik. Tüylerim diken diken oluyor. Tatil bittiğinde dönüş yolunda gelecek yılın tatilini düşünmeye başlıyoruz. Bir yılın hemen geçmesi ve bir an önce Türkiye’ye gelmek için gün sayıyoruz.”

Vatan bizim için özlem demek

Türkiye’ye gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen başka bir gurbetçi ise, “Yollar kalabalıktı ama vatana gelince her şeyi unutuyoruz. Vatan bizim için özlem ve hasret demek. 32 yıldır Almanya’da yaşıyorum. 6 haftalık tatilin ilk haftası geçtikten sonra nasıl geçtiğini anlamıyoruz.” dedi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz