Vatandaşa Kötü Haber! Fransa’da Doktora Gitmek Artık Çok Daha Pahalı Olacak

Reklam

Fransa’da hükümet kamu tasarrufu tedbirlerini genişletiyor. 15 Mayıs itibariyle her muayenede sigortanın ödediği tutar azaltılarak vatandaşın cebinden çıkacak tutar artırıldı. 

15 Mayıs Çarşamba gününden itibaren doktorunuzla randevu almak veya kan testi yaptırmak size daha pahalıya mal olacak. Kamu tasarrufları kapsamında hükümet, Sağlık Sigortasının geri ödemelerinizden kestiği sabit katkı tutarını iki katına çıkardı.

Böylece röntgen çektirdikten veya kan tahlilinden sonra bir yerine iki Euro ödeyeceksiniz. Hükümet, vatandaştan alınan parayla yılda 440 milyon Euro tasarruf yapmayı amaçlıyor.

Onclick Popunder

Sigortanın ödediği tutar aşağı çekilde

Fransa’da 26,50 Euro tutan bir muayenede normalde yüzde 70’ini asıl sigorta yüzde 30’unu da tamamlayıcı sigorta ödüyordu. Ancak resmi gazete yayınlanan kamu tasarrufları tedbirleri kapsamında asıl sigortanın ödediği tutar aşağı çekildi.

400 milyon Euro tasarruf yapılacak

Önceden bir ev hekimine muayenede 18,50 Euro’yu asıl sigorta öderken şimdi bu tutar 16,50 Euro’ya çekildi. Ortada kalan 2 Euro’yu vatandaş kendi cebinden ödemek zorunda kalacak.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz