Fransa’da göçmen teknesi battı: En az 26 kişi öldü!

Reklam

Fransa’dan Manş Denizinden İngiltere’ye geçmeye çalışan düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 26 göçmenin hayatını kaybettiği bildirildi.

Fransa’nın kuzeyinde bulunan Pas-de-Calais bölgesinden İngiltere’ye gitmek üzere yola çıkarak Manş Denizi’nde batan göçmen teknesinde can kaybı arttı. Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, teknede yaklaşık 50 kişinin bulunduğu ve en az 26 göçmenin hayatını kaybettiği bildirildi. Arama ve kurtarma operasyonun havadan ve denizden sürdürüldüğü aktarıldı.

Balıkçı denizde yüzen 15 cansız beden gördü 

Açıklamaya göre bir balıkçı yerel saat 14.00 sıralarında Pas-de-Calais bölgesi açıklarında denizde yaklaşık 15 yüzen beden gördü ve ihbarda bulundu. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in de olay yerine gitmek üzere yola çıktığı bilidirildi.

Onclick Popunder

Bakan Darmanin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda ölümlerden duyduğu üzüntüyü ifade ederek, “Bu geçişleri organize eden kaçakçıların suç teşkil eden doğası hakkında hiçbir zaman yeterince şey söyleyemeyiz” ifadelerini kullandı.

22 bin göçmen İngiltere’ye ulaşmayı başardı

Yıllardır İngiltere’ye gitme umuduyla göçmenler Hauts-de-France kıyılarına, Grande-Synthe veya Calais gibi kasabalara akın ediyor. İngiltere’ye göre yılın başından bu yana 22 bin göçmen İngiltere’ye küçük teknelerle ulaşmayı başardı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz