Fransa’da Île de France’da yaşayanlara kötü haber!

Reklam

Fransa’da araç sigortalarında bu yıl da Paris bölgesi liderliği kimseye kaptırmadı. En yükse araç sigortası ödeyenlerin yine Île de France bölgesinde yaşayanlar olduğu kaydedildi.

LeLynx.fr tarafından yapılan araştırmada Fransa’nın farklı bölgelerinde ödenen araç sigortaları karşılaştırıldı. Yapılan araştırmaya göre Fransa’nın en büyük 10 şehrinde oturanların yıllık ortalama ödediği sigorta bedeli 653 Euro olarak gerçekleşti. Bu oran bu 10 şehir dışında yaşayanların ödediği sigorta ortalamasından yüzde 8,4 daha fazla.

Fransa’da en yükse araç sigortası ödeyenler ise Paris bölgesinde yaşayanlar. Buna göre Ile de France’lıların ödediği yıllık ortalama sigorta ücreti ülke ortalamasını yüzde 13 oranında geçerek 657 Euro olarak gerçekleşti.

Onclick Popunder

Nice, Lille ve Lyon’da da araç sigortaları el yakıyor

İkinci sırada ise Akdeniz kıyısındaki Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesi geliyor. PACA’da oturan vatandaşların ödediği yıllık araç sigorta ortalaması 619 Euro. Üçüncü sırada 581 Euro ile Corse gelirken, sigortanın en yüksek ödendiği dördüncü bölge Hauts-de-France oldu.

En düşük araç sigortasını Bretagneliler ödüyor

Fransa’da araç sigorta ücretlerinin en düşük olduğu bölge ise Bretagne. Fransa’nın en batısındaki bu bölgede yıllık ödenen araç sigorta ortalaması 491 Euro.

Fransa’da uygun fiyata sigorta için Türkçe konuşan sigorta şirketi Assupass ile irtibata geçebilirsiniz. Türkçe konuşan müşteri temsilcilerine ise 04.72.375.375 numaradan ulaşabilirsiniz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz