Fransa’da “kaçaklara oturum kartı verin” çağrıları artıyor

Reklam

Fransa’da kaçaklara oturum kartı verilmesi ile ilgili çağrılar artıyor. 17 dernek ortak açıklamada kaçaklara oturum kartı verilmesi çağrısı yaptı. 

Fransa’da geçtiğimiz yıl 104 milletvekilinin hükümete yaptığı çağrı sonrası şimdi de 17 dernek ve sendika, kağıtsız olarak yaşayanlara oturum kartı verilmesi çağrısında bulundu.

Bu dernekler, bölgede yaşayan çocuğu okula giden ancak kendilerinin yasal olarak oturum hakkı bulunmayan ailelere oturum kartı verilmesini istedi.

Onclick Popunder

Yapılan açıklamada, bu kişilerin herkesle eşit şartlarda sağlık hizmetinden yararlanması, kaçak çalışmanın önüne geçilmesi sebepleriyle oturum hakkı verilmesi istendi.

Bu kişilerin kaçak çalışma dışında başka bir imkanlarının olmadığı savunuldu. Özellikle sağlık ihtiyaçlarını gidermelerde yaşadıkları zorluklara dikkat çekildi.

Doktora gitmeye korkuyorlar

Fransa Avukatlar Sendikası, Dünya Doktorları ve İnsan Hakları Ligi gibi derneklerin oluşturduğu kollektifin sözcüsü Philippe Leclercq, Birçok ailenin sağlık ihtiyacını gideremediğini hatırlattı. Birçoğu da kaçak çalışan bu kişilerin yasal sınırlar içerisine alınması gerektiğini söyledi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz