Fransa’da “kaçaklara oturum kartı verin” çağrıları artıyor

Reklam

Fransa’da kaçaklara oturum kartı verilmesi ile ilgili çağrılar artıyor. Son olarak 17 dernek Meurthe-et-Moselle valiliğine kaçaklara oturum kartı ver çağrısı yaptı. 

Geçtiğimiz gün 104 milletvekilinin Başbakan Édouard Philippe yaptığı çağrı sonrası bugün de 17 dernek ve sendika, Meurthe-et-Moselle valiliğine bölgede kağıtsız olarak yaşayanlara oturum kartı verilmesi çağrısında bulundu.

Bu dernekler, bölgede yaşayan çocuğu okula giden ancak kendilerinin yasal olarak oturum hakkı bulunmayan ailelere oturum kartı verilmesini istedi.

Yapılan açıklamada, bu kişilerin herkesle eşit şartlarda sağlık hizmetinden yararlanması, kaçak çalışmanın önüne geçilmesi sebepleriyle oturum hakkı verilmesi istendi.

Sınırlar kapandı

Sınırların kapandığı ve bu kişilerin ülkelerine dönme imkanlarının da bulunmadığına dikkat çekilirken, bunları kaçak çalışma dışında başka bir imkanlarının olmadığı savunuldu. Özellikle sağlık ihtiyaçlarını gidermelerde yaşadıkları zorluklara dikkat çekildi.

Doktora gitmeye korkuyorlar

Fransa Avukatlar Sendikası, Dünya Doktorları ve İnsan Hakları Ligi gibi derneklerin oluşturduğu kollektifin sözcüsü Philippe Leclercq, Birçok ailenin sağlık ihtiyacını gideremediğini hatırlattı. Doktora gitmekte çekinen bu kişilerin virüsü yayma ihtimali olduğu hatırlatıldı. Birçoğu da kaçak çalışan bu kişilerin yasal sınırlar içerisine alınması gerektiğini söyledi.

Depuis l'envoi de la lettre au Préfet, signée par RESF 54, de nouvelles signatures se sont ajoutées à cette lettre…

Gepostet von RESF 54 am Dienstag, 14. April 2020

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz