Fransa’da öğrenciler bedava yemek için saatlerce sıra bekliyor!

Reklam

Artan enflasyon nedeniyle Paris’te yemeğe para ayıramayan öğrenciler gecenin bir vakti dondurucu soğukta aşevinin önündeki 1000 kişilik kuyrukta beklerken görüldü.

Fransız gazeteci Clement Lanot’un sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde yüzlerce metrelik yemek kuyruğuan girdiği görüldü.

Lanot’a konuşan bir öğrenci ise para biriktirebilmek için öğün atladığını ifade etti. Öğrenci, “Bu öğle yemeğinde yemek yemeyeceğim, bunun yerine gece yiyeceğim. Bunu haftada 3-4 kere yapıyorum” ifadelerine yer verdi.

Onclick Popunder

Paris’te Uygulamalı Yabancı Diller öğrencisi olan Manon da akşam saat 16.00’ya kadar hiçbir şey yemediğini ve genelde aşevinden yemek aldığını ifade etti.

Organizatörler ise sayının bu yıl oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Bir Fransız gazetesine konuşan yetkili, “Geçen dağıtımda 300 civarı kişi oluyordu; bu yıl bu sayı günde 700 kişiye çıktı” ifadlerine yer verdi.

Soğuğa rağmen bir yardım kuruluşunun önünde sıra bekleyen öğrencilerin görüntüsü sosyal medyada infial yarattı.

Lanot paylaşımına “Soğuğa rağmen 1000’e yakın öğrenci yemek alabilmek için sıra bekliyor. Enflasyon ile birlikte öğrenci güvencesizliği daha da önemli bir hale geldi” ifadelerine yer verdi.

https://twitter.com/ClementLanot/status/1617601202199613441?t=UlelX2EDQf6UtQ7fcOLKrA&s=08

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz