Fransa’da restorancılar zor durumda! Her gün 20 restoran iflas ediyor

Reklam

Fransa’da 2023 yılı restorancılar için kötü geçti. Restoran kapanmaları yüzde 44 artarak rekor seviyeye ulaşırken her gün 20 restoran iflas etti.

Fransa Otelcilik ve Restoran Meslekleri Birliği (UMIH) geçen yıl 7 bin 200 restoranın iflas ederek kepenk kapattığını bildirdi. Bu durum, restoran işletmecilerini endişelendirirken, sektördeki aşırı rekabet ve artan restoran sayısı temel nedenler olarak gösteriliyor.

“Sınırlama Getirilmeli”

Restoran kapanışlarının en yoğun yaşandığı şehirlerden biri Bordeaux oldu. Şehirde, ulusal rekor kırılarak 276 restoranın kapandığı bildirildi. UMIH, bu durumun çözülmesi için şehirdeki restoran sayısına sınırlama getirilmesi gerektiğini savunuyor. Bordeaux Belediyesi, şehir merkezinin belirli bölgelerinde yeni restoranların açılmasını sınırlandırmak için adımlar atsa da, mevcut tedbirlerin yeterli olmadığı düşünülüyor.

Onclick Popunder

Küçük İşletmeler Rekabetten Şikayetçi

Bordeaux’da küçük bir restoran işleten Paul, restoran kapanmalarının en büyük nedeninin daha fazla restoran açılması olduğunu söyleyerek sınırlama getirilmesini istedi. Ancak aynı fikirde olmayanlar da var. İnsanların kendi işlerini yapmalarına izin verilmesi gerektiğini söyleyen Krepçi Franck, “Rekabet iyidir” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz