Fransa’da şimdi de fırıncılar sokağa çıktı: “Yılda sadece 5 cent zam yapıyoruz”

Reklam

Fransa’da fırıncılarda artan elektrik ve hammadde fiyatlarından dolayı artık fırınları kapatma noktasına geldiğini söyleyen fırıncılar başkent Paris’te eylem gerçekleştirdi.

Nation Meydanı’nda toplanan fırıncılar, Maliye Bakanlığına yürüdüler. Fırıncılar, elektrik ve hammadde fiyatlarının yanı sıra hükümetin uyguladığı çalışan işçiler için işsizlik ve emeklilik gibi zorunlu primler ile vergilerin altından kalkamadıklarını ileri sürdü.

“Elektrik faturalı 10 kat arttı”

Fransa’da hükümete karşı protestolar genişlemeye devam ediyor. Sağlık, turizm ve restoran sektörlerinin ardından fırıncılar artan maliyetlerden dolayı başkent Paris’te eylem gerçekleştirdi. Ellerinde baget ekmekler ve Fransa bayrakları ile yürüyen fırıncılar, darağacına astıkları cansız manken ve getirdikleri tabut ile hükümete tepki gösterdiler.

Onclick Popunder

“Gelen zamları ürünlere yansıtmadık”

Fransa’da elektrik faturalarının 10 kat arttığı, yılda sadece 5 cent zam yaptıklarını söyleyen fırıncıların gelirlerinde yüzde 5 ile yüzde 10’luk bir düşüş olduğunu ileri sürülüyor. Fırıncılar hammadeye gelen zamları ürünlere yansıtamadıklarını ileri sürdü.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz