Fransa’da tüketicilerin su tercihi değişmedi: O marka yine ilk sırada

Reklam

Fransa’da tüketicilerin tercih ettikleri su markası 2023 yılında da değişmedi. İlk sırayı yine 200 milyondan fazla satan Cristaline aldı.

Les Echos’un raporuna göre süpermarketlerde, hipermarketlerde ve diğer yerlerde en çok satan tüketici ürünlerine ilişkin 2023 listesini yayınladı. Cristaline suları yine ilk sırada yer aldı.

200 milyondan fazla satıldı

Cristaline suları, NielsenIQ’ya göre 2023 yılında ülkede 200 milyondan fazla sattı. Fransa’da her saniyede yedi paketten fazla Cristaline satılıyor. Markanın sahibi olan Alma grubu 1992 yılında kurdu.

Onclick Popunder

En büyük etken fiyat istikrarı

Cristaline sularının bu kadar fazla satmasının sebebi tüketicilerin fiyat duyarlılığından kaynaklanıyor. Cristalline’ın uygun fiyatlı 1,5 litrelik şişesi 0,19 ile 0,22 euro arasında satılırken, aynı hacimdeki Evian suyunun fiyatı 0,66 euroya satılıyor.

Les Echos’un raporunu hazırlayan baş analisti Gaëlle Le Floch, bu başarının arkasında markanın geniş mağaza ağı ve erişilebilir fiyat stratejisinin olduğunu vurguluyor.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz