Fransa’da Türk hastanın fişi çekilecek! Çocukları: “Ne olur bize yardım edin”

Reklam

Fransa’nın Nancy şehrinde 16 Şubat’ta yürüyerek gittiği hastanede tedavi altına alınan, 11 Mart’ta ise yoğun bakıma yatırılan 69 yaşındaki Halime Cakan’ın iyileşme ümidi olmadığı gerekçesiyle doktorlar hastanın yaşam destek ünitesinden ayrılmasını istiyor. Ancak bu karara tepki gösteren ailesi, sosyal medyada annelerinin 20 Nisan’da çekilmiş videosunu yayınladı. Şuuru yerinde olan annelerinin Türkiye’ye götürülerek tedavi edilmesini istiyor. 

Denizlili gurbetçi kadının kızı Aynur Cakal Artı33’e yaptığı açıklamada, amnnesinin koronavirüs hastası değil, bağırsak sorunu nedeniyle hastaneye yürüyerek gittiğini ancak bir daha çıkmadığını söyledi. 20 Nisan’da hastane odasından çekildiği iddia edilen videoyu paylaşan Cakal, başvurduğunu belirtirken, annesinin videoda da görüldüğü gibi aklı başında, şuuru yerinde olduğunu söyledi.

Cakal şunları söyledi:”Annem 2 ay kadar önce kontrola sağlam gitti, şimdi makinaya bağlı. Her ne geçtiyse hastanede bilmiyoruz. Aklı başında, şuuru yerinde konuştuğunu cevap verip kendi isteğini yazarak bizi bildirebiliyorken, pazartesi öğleden sonra fişinin çekileceğini söylediler. Bizim itirazlarımızı hiçe sayarak kararın ancak kendilerinin vereceğini söylediler.”

-Reklam-

Annesine nefes alması için entübe işleminin uygulandığını söyleyen Cakal, doktorların ellerinden geleni yaptıklarını söylediğini ve annesinin yoğun bakımdan sağ çıkmasının mümkün olmadığın kendilerini ilettiklerini ifade etti.

Ne olur bize yardım edin!

Aynur Cakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Türkiye’nin Strasbourg Başkonsolosluğu’na çağrıda bulunarak “ne olur bize yardımcı olun” dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz