Fransa’da Türk inşaat patronları dertli!

Reklam

Fransa’da inşaat sektöründeki iş hacmi geçen yıla göre neredeyse yüzde 80 azaldı. 2023’ün ilk dönemeci inşaat şirketler için zor geçerken, Türk patronlar da yaşanan ekonomik daralmadan şikayetçi.

Fransa’da özellikle 2020’den beri artan inşaat sektöründeki iş hacmi, 2023 itibariyle köyü bir seyire doğru evrilmeye başladı. İnşaat sektöründe çalışanlar da yaşanan durgunluktan şikayetçi.

Konu ile ilgili Artı33’e açıklamalarda bulunan Fransa’nın kuzey doğusundaki Sarreguemines ve çevresinde faaliyet gösteren Karali İnşaat Şirketi’nin patronu Orhan Karalı, sektördeki durgunluğun giderek daha da kötüye gittiğini söyledi. Karalı, geçen yıla göre inşaat sektöründeki iş hacminin yüzde 80 azaldığını dile getirdi.

Onclick Popunder

İnşaat malzemelerindeki zamları fiyatlarımıza yansıtamıyoruz!

Öte yandan inşaat malzemelerindeki yaşanan fahiş zamlara da değinen Karalı, inşaatın maliyetinin büyük oranda arttığını söyledi.

Ancak bu zamları fiyatlara yansıtamadıklarından yakınan İnşaat patronu, zamları kendi iş ücretlerine yansıttıklarında müşteri bulmakta sıkıntı duyduklarını da dile getirdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz