Yurt dışı plakalı araçların süresi ve gurbetçiye uçak bileti indirimi TBMM gündeminde!

Reklam

Türkiye’de gurbetçilerin ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi adına önemli adımlar atılırken, emekliler için araç kullanım süresi de artırılmıştı. Bu sürenin artırılması ve uçak biletlerindeki pahalılığın giderilmesi yönünde yeni soru önergesi meclis gündemine taşındı.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının sorunlarının giderilmesi için Türkiye de hükümet tarafından birçok adım atılırken, gurbetçi emeklilerin Türkiye’ye götürdükleri araçların süresinde kolaylık yapılmıştı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya atılacak yeni adımları hükümete sordu.

Onclick Popunder

Kaya, yurt dışında yaşayan milyonlarca Türk vatandaşının sorunlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

Bahsi geçen bu soru önergesinin 15 maddeden oluşması dikkat çekti. Maddeler arasında en ilgi çekici olanı ise gurbetçilerin yurt dışından getireceği otomobillerin kalma süresinin uzatılmasıydı.

Soru önergesinde şu ifade yer aldı: “Gurbetçilerin yurt dışından Türkiye’ye getirdikleri otomobilleri en az 5 yıl giriş/çıkış zorunluluğu olmadan ülkemizde bırakabilmesi için bir yasal düzenleme yapılacak mı?.”

Soru önergesini okuyan gurbetçiler bu durumdan memnun oldu. Gündeme getirilen konuya ilişkin bir yasal düzenlemenin yapılması durumunda gurbetçiler yurt dışından getirdikleri otomobilleri Türkiye’de 5 yıl boyunca kullanabilecekler.

Öte yandan bilet fiyatları da soru önergesinde yer aldı.

İşte soru önergesinde yer alan maddeler

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz