Fransa’da Türk Kızı Büşra Şantiyelerin Aranan İsmi Oldu: 3500 Euro Maaş Alıyor

Reklam

Fransa’da inşaatlarda 50 metre yükseklikte vinç kullanan ve sosyal medyada 600 binden fazla takipçisi bulunan Türk kızı Büşra, basının ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Fransa’da inşaatlarda 50 metre yükseklikte vinç kullanan Türk kızı Büşra, Fransız basınının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Büşra son olarak actu.fr ile işiyle ilgili röportaj yaptı.

Şantiyelerde vinç kullanmanın riskli bir iş olduğunu söyleyen Büşra, zorluklarına rağmen işini severek yaptığını söyledi.

Onclick Popunder

“Türk işçilerle çalışmak evimde gibi hissettiriyor”

Kabininde kimse tarafından rahatsız edilmediğini belirten Büşra, işinden sorumlu olduğunu ve kimseye hesap vermek zorunda olmadığını ifade etti. Erkek mesleğine girmekten çekinmeyen Büşra, “Ben bir dişi aslanım, hayatımda pek çok şey gördüm, bu yüzden beni korkutmadı” dedi. Ayrıca şantiyede Türk inşaat işçileriyle çalıştığı için kendini evinde gibi hissettiğini söyledi.

Bazı cinsiyetçi söylemlere de maruz kaldığını belirten Büşra, bunlara izin vermediğini, sadece işine odaklandığını söyledi.

600 binden fazla takipçisi var

Büşra, TikTok‘ta mesleği hakkında içerikler paylaşarak gençlerin bu alana ilgisini çekmeye çalıştığını ve birçok gence yardımcı olduğunu söyledi. Vinç operatörü Büşra’nın takipçi sayısı 600 binden fazla.

Net 3 bin 500 Euro kazanıyorum

Daha önce çikolata fabrikasında çalıştığını ve düşük ücret aldığını söyleyen Büşra, “Aslında rahat olmak istedim ve bu rahatlığı yaşamak ve daha fazla kazanmak için iş değiştirmek zorundaydım. Bu işe ilk başladığımda asgari ücret alıyordum bugün ise net 3 bin 500 kazanıyorum. Her şeye rağmen bu mesleği yapmaktan mutluyum. Bu benim için bir gurur kaynağı. Bu işi yaparken ait olduğum yerde hissediyorum” dedi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz