Türkiye’de 2 Günde İkinci Uçak Kazası: 190 yolcu vardı

Reklam

Dün, İstanbul Havalimanı’nda bir kargo uçağı, ön tekerleği açılmayınca gövdesi üzerine iniş yapmasının ardından bugünde Alanya Gazipaşa’ya inen uçağın ön tekeri patladı.

8 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Havalimanı’ndaki uçak kazasının ardından bugün de Corendon Havayolları’nın Köln – Alanya Gazipaşa seferini yapan 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının inişinde ön tekeri patladı. Tekerin patlaması sonrası uçak ön dikme üzerine indi. Yolcu ve mürettebattan oluşan 190 kişi ise uçaktan güvenli bir şekilde tahliye edildi.

2 günde 2 kaza

2 gün üst üste denk gelen uçak kazası haberleri yürekleri ağza getirdi. Dün, İstanbul Havalimanı’nda ABD merkezli kargo şirketine ait kargo uçağı, ön tekerleği açılmayınca gövdesi üzerine iniş yapmış ölen ve yaralananın olmadığı olayda faciadan kıl payı dönülmüştü.

Onclick Popunder

Ön tekeri patladı

Bugün de Corendon Havayolları’nın 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının XC1031 Köln – Alanya Gazipaşa inişinde ön tekeri patladı. Tekerin patlaması sonrası uçak ön dikme üzerine indi. Havalimanı ekipleri hemen bölgeye sevk edildi ve olası bir yangın riskine karşı alarma geçildi.

Herhangi bir yaralanma yok

Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yolcular uçaktan tahliye edilmeye başlandı. Korkutan olayda herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz