Fransa’da yaşayan Yozgatlı ailenin feryadı: Fırat için 35 bin Euro’ya ihtiyaç var

Reklam

Fransa’nın Givors şehrinde yaşayan Yozgatlı gurbetçi Erciyas ailesinin hayatı, 17 yaşındaki oğlulları Fırat’ın, Türkiye’de kuzeniyle şakalaşırken, akciğeri ve kalbine saplanan cam parçası nedeniyle altüst oldu. Kazada beynine oksijen gitmemesi nedeniyle tüm yetilerini kaybeden Fırat’ın yeniden yürüyüp konuşabilmesi için ailesi kampanya başlattı. 

Fransa’dan izin için gittikleri Türkiye’de dönüş günü kuzeniyle şakalaşırken önce akciğeri sonra da kalbine cam parçası saplanan 17 yaşındaki Fırat Can Erciyas’ın eski hayatına dönmesi için kapmanya başlatıldı.

Artı33’e konuşan Fırat’ın acılı annesi Gülay Erciyas, yaşanan süreci şu sözlerle özetledi.

“Eylül ayının 1’inde dönüş günü oğlum yeğeniyle şakalaşırken bir cam parçası önce akciğere ve sonra da kalbe saplandi. Ambulans geldi hemen hastanede ameliyata aldılar ve o esnada ölü olarak hastaneye varmış oğlum. Çok şükür ameliyatı çok güzel geçti ve ordan Kocaeli Umuttepe üniversitesi Hastanesi’ne sevk ettiler. 29 gün yoğum bakımda kaldı. Ancak oğlumun 10 dakika kalbi durduğu ve beynine oksijen gitmediği için beyindeki hücreleri öldü.”dedi.

Fransa’da yaşayan Yozgatlı ailenin feryadı: Fırat için 35 bin Euro’ya ihtiyaç var

Oğlunun ambülans uçak ile Paris’e getirilerek tedavi altına alındığıno belirten anne, oğlunun konuşma, yürüme gibi tüm yetilerini kaybettiğini, yatağa bağımlı hale gedlidğini söyledi.  Anne Gülay Erciyaz tedavi süreci ile ilgili de şunları söyledi: “Doktorlara göre oğlumun yürümesi konuşması imkansız. Ancak kök hücre tedavisi ile daha önce iyileşen aynı durumdaki kişiler var. Benim yaptığım araştırmaya göre Fransa’da böyle bir tedavi yok. Ancak Türkiye’de var. Türkiye’de doktorlar ile görüştük, 35 bin Euro’ya denk gelen ücret karşılığı bu tedaviyi yapıyorlar.”dedi. Bu parayı toplayarak oğlunun tedavisi için kampanya başlattıklarını belirten Gülay Erciyas, herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.

Halen Lyon’da Bron Anne, Çocuk Hastanesi’nde kalan Fırat’ın tedavisi için başlatılan kampanyada kısa sürede 12 bin Euro para toplandı.

Kampanyaya buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz