Fransa’dan İranda’ki Fransız vatandaşlarına çağrı: Ülkeyi terkedin!

Reklam

Fransa Dışişleri Bakanlığı, İran’da yaşayan Fransız vatandaşlarına ülkeyi “geçici olarak terk etmeleri” tavsiyesinde bulundu.

Fransa’da Dışişleri Bakanlığı, İran’ın İsrail’e yönelik saldırısının ardından – ve iki gün önce Fransız vatandaşlarına İran, İsrail ve Lübnan’a seyahat etmekten “kesinlikle kaçınmalarını” tavsiye ettikten sonra -İran’da yaşayan Fransız vatandaşlarına da ülkeyi “geçici olarak terk etmelerini” tavsiye etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İran’ın bir gecede ulaştığı yeni aşama ve askeri tırmanma riski göz önüne alındığında, Fransız Büyükelçiliği, uluslararası hava trafiğinin yeniden başlamasına bağlı olarak, bunu yapabilecek durumda olan İran’daki vatandaşlarına ülkeyi geçici olarak terk etmelerini tavsiye etmektedir” denildi.

Onclick Popunder

Seyahat ederken azami dikkat göstermeleri, ülkedeki tüm toplantılardan kaçınmaları ve kendilerini durumdan haberdar etmeleri de istendi.

Fransa, ayrıca Fransız vatandaşlarına “İran, Lübnan, Irak, İsrail ve Filistin topraklarına seyahat etmekten kesinlikle kaçınmalarını” tavsiye etti.

Dışişleri Bakanlığı’nın Fransa dışında yerleşik Fransız vatandaşlarına ilişkin kayıtlarına göre, 2023 yılında İran’da 1.000 Fransız vatandaşı ikamet ediyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz