Fransız Müslüman bisikletle Fransa’dan Hacca gitmek için yola çıktı!

Reklam

Fransa’da yaşayan Fas asıllı Fransız yazar Nabil Ennasri, hem hac vazifesini yapmak hemde küresel ısınmaya dikkat etmek için bu yolu tercih ettiğini söyledi.

Fransa’dan hac vazifesi için bisikletiyle Mekke’ye giden Fas asıllı Fransız Nabil Ennasri, hem Müslümanların geçmişteki geleneksel hac yolculuğunu yaşamak hem de küresel ısınmaya dikkati çekmek istediğini söyledi.

“Doğaya ve çevreye saygı duymak zorundayız”

Hacca bisikletle gitme fikrinin çıkış noktasını anlatan Ennasri, “İnsanları küresel ısınma ve dünyamızın sağlığıyla ilgili uyarmak istedim. Doğaya ve çevreye saygı duymak zorundayız. Müslümanlara bunu anlatmak önemli.” dedi. Ennasri, İstanbul üzerinden bisikletle Antalya’ya gideceğini, uçakla Ürdün’e geçip tekrar bisikletle yola devam edeceğini dile getirdi.

Onclick Popunder

50 yıl önce yürüyerek gidiliyordu

Bir sonraki nesiller için çevrenin korunması ve dünyanın temiz kalmasına dikkat çekmek istediğini dile getiren Ennasri, “Burası bizim gezegenimiz. Müslüman toplumlarda çok bu konuda çok bilge var. Kur’an’da ve hadislerde bu konuyla alakalı çok şey var.  Ne yazık ki gelecekte korkunç bir küresel ısınma ile karşı karşıyayız. Bu konularda iyi şeyler yapmaya odaklanmalıyız” dedi.

“Burası bizim gezegenimiz”

Bu birinci hedefti; ikinci hedefimiz ise Müslüman toplumun bu konularda iyi şeyler yapması gerekiyor. Ben de evimiz olan Mekke’ye hacca gitmeye çalışıyorum. Biz Müslümanlar Mekke’ye gideriz. Eskiden insanlar yürüyerek ve atlarla hacca giderdi. Ben de onların nasıl hacca gittiğini deneyimlemek istedim.” ifadelerini kullandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz