Sıla Yoluna çıkacak gurbetçiler kilometrelerce araç kuyruğu beklemek zorunda kalmayacak

Turkiye'nin Avrupa'ya acilan en buyuk sinir kapisi olan Edirne Kapikule'de gurbetci araclariyla tamamen doldu.
Reklam

Türkiye’de yıllık izinlerini geçiren gurbetçiler, yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüş yolculuğunda yenilenen Pazarkule Sınır Kapısı’nda beklemeden geçecek. 

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için yaz aylarında Edirne’den yurda giriş yapan gurbetçi vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda sıra beklerken yaşadığı sıkıntının önüne geçmek ve oradaki yoğunluğu azaltmak için Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapılan yenileme çalışmaları bitti.

Çalışmalar bitti

Sıla yoluna çıkmaya hazırlanan gurbetçilere müjdeli haber Edirne Valisinden geldi. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapılan çalışmaların sona erdiğini söyledi. Vali Kırbıyık, yenileme çalışmaları tamamlanan Pazarkule Gümrük Kapısı’nda incelemede bulundu.

Onclick Popunder

Geçiş işlemleri kesintiye uğramayacak

Valilikten yapılan açıklamaya göre, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından gümrük kapısında peron sayısı 6’ya çıkarıldı. Modernizasyon çalışmaları kapsamında x-ray tarama ve yüz tanıma gibi diğer ilave güvenlik sistemleri de devreye alındı.

Peron sayısı artırıldı

Pazarkule Sınır Kapısı, daha iyi hizmet vermek için modernleştirildi. Yeni bölümlerin eklendiği, peronların artırıldığı ve gümrük sahasının genişletildiği sınır kapısının yoğunluğu azaltması bekleniyor.

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte gurbetçilerin geliş sezonuna yetiştirilen proje, Edirne’den yurda giriş yapan gurbetçi vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

İşlemler hızlandı

Artan peronlarıyla, genişleyen gümrük alanlarıyla Pazarkule Sınır Kapısı’nın yeni yüzüyle, kente gelen turist sayısında da artış yaşanmaya başladı. 4 bin 300 metrekare olan gümrük sahası da 22 bin metrekareye kadar genişletildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz