Gana açıkladı: Koronavirüsün ilacını bulduk!

Reklam

Gana’da bir medikal firması, “Adutwumwaa Bitters” isimli ilaçla koronavirüsünün tedavisini buldu. İlaç basur, kabızlık ve ağrılara iyi gelmesi nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor.

Çin’de ortaya çıkmasının ardından dünya ülkelerine yayılan ve küresel paniğe neden olan koronavirüsün tedavisi, bir Batı Afrika ülkesi olan Gana’da bulundu.

Virüsün patlak vermesinden bu yana araştırmacılar ve sağlık yetkilileri virüse karşı bir tedavi bulmaya çalışıyorlardı ancak bugüne kadar başarılı olunamadı.

 

Add Pharma isimli Ganalı medikal şirketi, “Adutwumwaa Bitters” isimli oldukça popüler bir bitkisel ilacı koronavirüsü önleyecek şekilde geliştirdi.
Şirket tarafından yayınlanan açıklamada, “Medikal bir şirket olarak bizim görevimiz her türlü hastalığa karşı çözüm bulmak. Covid-19 yayılıyor ve biz hiçbir şey yapmadan oturarak bunun durmasını sağlayamayız. Şirket içi araştırmacılarımız gereken araştırmaları yaparak bir çözüm buldular. Biz de Adutwumwaa Bitters’i korona virüsüne çare olacağına güçlü bir şekilde inanarak geliştirdik” denildi.

Gana’da Adutwumwaa Bitters basur, kabızlık ve ağrılara iyi gelmesi nedeniyle yaygın olarak kullanılıyor.

Yenisafak

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz