Gurbetçiler arabalı treni sevdi: Bilet fiyatları kişi başı 207 euro

Reklam

Türkiye’ye giden gurbetçilerin büyük bir kısmı karayolunu tercih ederken bazı gurbetçilerde araçlarıyla beraber yaklaşık 40 saat süren arabalı treni tercih ediyor. Arabalı trende bilet fiyatları 207 Euro.

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için anavatana gelmeye başlayan binlerce gurbetçi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yolculuklarında arabalı treni tercih etti.

Avusturya’nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı.

Onclick Popunder

Yaklaşık 40 saat sürüyor

Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’ın ardından 40 saat süren yolculuğun sonunda Edirne Tren Garı’na ulaşan gurbetçiler, anavatana kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Araç başı 389 Eurodan başlıyor

Yolculuk sonrası Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yapan trenden Edirne Garı’nda araçlarını indiren gurbetçiler, gümrük işlemleri sonrası memleketlerinin yolunu tutuyor. Bilet fiyatları kişi başı 207 Euro, özelliklerine bağlı olarak ise araç başı 389 Eurodan başlıyor.

“Rahat bir yolculuk yaptım”

Almanya’dan giden gurbetçilerden Ümit Ersoy, belinden rahatsızlığı olduğunu ve uzun süre araç kullanmak istemediği için ilk kez arabalı trenle geldiğini belirtti.

Hollanda’dan gelen gurbetçilerden İsmail Ercan, altıncı kez arabalı trenle geldiğini ve rahat olduğunu söyledi.

“Özledik geldik”

Memleketi Afyon’a gitmek üzere Fransa’dan yola çıkan İsa Gündoğan, “Vagonda 4 kişiydik. Beraber sohbet ettik yolculuğumuz iyi geçti. Özledik geldik. Türkiye’ye giriş yapınca duygulandık. Kapıkule’de Türk bayrağının dalgalandığını görünce tüylerim diken diken oldu. Neredeyse ağlayacaktım kendimi zor tuttum.” dedi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz