Kayserili gurbetçi aileyi otizmli olduğu gerekçesiyle uçağa almadılar!

Reklam

Almanya’dan memleketleri Kayseri’ye tatile gitmek isteyen gurbetçi aile SunExpress’ten uçak bileti aldı ancak ailenin küçük kızı otizmli olduğu gerekçiyle uçağa alınmadı. Gurbetçi aile kızlarının otizmli olmadığını sadece gelişim sorunu olduğunu söylese de uçağa binemediler.

Almanya’dan Kayseri’ye seyahat etmek isteyen anne ve kızı uçağa alınmadı. SunExpress firması ile Frankfurt’tan Kayseri’ye seyahat etmek isteyen anne ve kızı bilet işlemleri için perona geldiklerinde kendilerine; ‘ küçük kızın otizimli olduğu gerekçesiyle fiziksel engelli yolcular için öncesinde yetkililere bildirim yapılması gerektiği ve bu yüzden uçağa kabul edilmeyeceği’ söylendi.

“Otizmli değil sadece gelişim sorunu var”

Olay, 13 06.2024 Perşembe akşamı 20.30 sularında Frankfurt havalimanında yaşandı. Yaşanan olayı gurbetçinin abisi A.G’nin iddiasına göre;” Annem ve kız kardeşim bilet işlemleri için perona geldiklerinde kendilerine ‘ bu kız çocuğunun otizimli olduğu ve fiziksel engelli olan yolcuların durumlarının bilet satın alma sürecinde bildirilmesi gerektiği ‘ söylendiğini fakat annemin kardeşim hakkında otizimli olmadığını sadece gelişim sorununun olduğu ve bu hastalığın raporunun olduğu yönünde itirazda bulunmasına rağmen uçağa alınmadıklarını” söyledi.

Onclick Popunder

“Daha önce sorun olmamıştı”

Daha önce defalarca SunExpress ile Kayseri’ye hiçbir sorun olmadan seyahat ettiklerini söyleyen ağabey; ” Fazla bilet sattıklarından şüpheleniyorum. Çünkü telefon ile görevlilere, daha önce defalarca kez sorunsuz bir şekilde seyahat edildi ve hiç bir sorun olmadı diye söylediğimde görevlinin, ‘ zaten bu sorun halledilse bile uçakta yer kalmadı’ zaten onları uçağa alamayız” dediğini aktardı.

“Mağdur olduk”

A.G., SunExspress şirketinin anne ve kız kardeşini mağdur ettiğini, bu yüzden annem ve kardeşim havaalanına olan 2 saatlik yolu tekrar geri gelmek zorunda kaldılar. Neden insanlara yardım etmek yerine zorluk çıkarıyorlar anlamış değilim… Bir daha asla bu şirketten bilet almayacağını söyleyerek, bu ve benzeri konularda gurbetçi vatandaşların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: Sılayolu.com

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz