Koronavirüs patlaması: 50 kişilik düğün 1000 kişi ile yapıldı

Reklam

Berlin’in Spandau semtinde 2 Ekim Cuma akşamı yapılan Türk düğününe 50 kişi sınırlaması olmasına rağmen 1000 kişi katılınca gelin ve damat dahil çok sayıda davetliye koronavirüs bulaştı.

“Düğünde salgınla mücadele kapsamında zorunlu kuralların tümü hiçe sayıldı. Sosyal mesafe korunmadı, maske takılmadı, hijyen kurallarına uyulmadı, yan yana halay da çekilince virüsün yayılmasına adeta davetiye çıkarıldı.

Düğüne eşi ve kızıyla katılan, hem kendisi hem de kızının test sonucu pozitif çıkan R.Y. adlı davetli, şunları söyledi: “En az bin kişi vardı düğün salonunda. Hiçbir şekilde kurallara uyulmadı. Maske takılmadığı gibi hijyen kuralları da hiçe sayıldı. Sosyal mesafe kuralına kimse uymadı, zaten istese de uyamazdı. Çünkü salondaki tüm masalar doluydu. Davul, zurna çalınca herkes halaya da kalktı. Cuma akşamı yapılan düğünden üç gün sonra pazartesi kızımın ateşi çıktı, kötüleşti. Doktora gitti. Test sonucunu ise çarşamba günü aldı. Sonuç pozitifti ve kızım koronaya yakalandı. Ateşli evde yatıyor. Onun test sonucunu aldığı gün ben fenalaştım. Benim de testimin sonucunun pozitif olduğunu cuma günü öğrendim. Benim de ateşim var. Evde kalıyorum. Şimdilik Allah’tan eşimde bir şey yok. Düğüne katılanlar panik halinde birbirini arıyor, bilgi veriyor. Damat, gelin ve aileleri de koronaya yakalanmış. Gelinin annesi korona nedeniyle hastaneye yatırılmış. Orada tedavi görüyor. Düğüne katılanlar arasında yaklaşık 70 kişinin koronaya yakalandığı konuşuluyor.”

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz