Kurban Bayramı öncesi Türkiye’ye giriş yapan gurbetçiler: “Türkiye bizim her şeyimiz”

Reklam

Kurban Bayramı’nı ve yaz tatilini Türkiye’de geçirmek için ana vatana gitmeye devam eden binlerce gurbetçi, Türkiye’ye giriş yaptı.

Yaz tatillerini geçirmek isteyen gurbetçiler Türkiye’ye giriş yapmaya devam ediyor. Kendi araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı tercih etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih ediyor.

Araçlarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkarıyor. Villach şehrinden kalkan Optima Express Treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’ın ardından Edirne Tren Garı’na ulaştı.

Kişi başı 164 Eurodan başlıyor

Bilet fiyatlarının kişi başı 164 Eurodan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve aracın ölçülerine göre bilet fiyatlarında değişiklik olabiliyor.

Arabalı trenle gelmeyi tercih eden gurbetçi, “Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu hissediyorum. Yaşadığım hislerimi anlatmak çok zor. Türkiye’de kendimizi, mutlu, hür, iyi ve burunun bir parçası olarak hissediyoruz. Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız.” açıklamasında bulundu.

Yurt dışında Türkiye’nin özlemiyle yaşadığını söyleyen gurbetçi vatandaş Hanifi, “Türkiye bizim her şeyimiz” dedi.

 

 

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz