Fransa’da sağcılar karıştı: Le Pen’in babası kızı yerine aşırı sağcı Zemmour’u destekliyor!

Reklam

Nisan ayında sandığa gitmeye hazırlanan Fransa’da siyasi sahne ısınmaya başladı. Son dönemde aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan Zemmour’a dikkat çekici bir destek geldi.

Gelecek yıl Nisan ayında seçimlere hazırlanan Fransa’da tonunu yükselten ve İslam karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Zemmour’a dikkat çekici bir destek geldi. Zemmour’un en büyük rakibi olan sağcı siyasetçi Marine Le Pen’in babası Jean-Marie Le Pen, 63 yaşındaki siyasetçiye destek açıklaması yaptı.

“Fransa Henüz Son Sözünü Söylemedi” isimli kitabını piyasaya süren ve kitabının tanıtımı için yerel ve ulusal TV’de hem de kendi YouTube kanalında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme geliyor.

Onclick Popunder

“Zemmour’ sağcılar arasındaki en ideal aday”

Fransa’da aşırı sağın ikonik isimlerinden olan 93 yaşındaki Jean-Marie Le Pen dün Le Monde gazetesine verdiği demeçte Zemmour’u övmüştü. Le Pen, “Eric’in cesareti ve bilgisi çok nadir görülen bir şey. Eric, sağcılar arasındaki en ideal aday ve ben de elbette onu destekliyorum” dedi.

Le Pen, “Eric bariyerleri yıktı ve benim haricimde kimsenin söylemeye cesaret edemeyeceği şeyleri söyledi. Benim düşündüklerimi söyledi fakat çok daha geniş bir kitleye. Eric ile benim aramdaki en büyük fark onun Yahudi olması. Ona Nazi ya da faşist demek daha zor. Dolayısıyla bu ona daha fazla özgürlük veriyor” ifadesini kullandı.

2011 yılında babasının yerine gelen Marine Le Pen, partinin ismini Ulusal Cephe olarak değiştirmiş ve aşırı sağcı partinin bazı görüş ve düşüncelerini yumuşatmıştı. Bu durum seçmenden karşılık görememişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz