Paris’te maske kullanımı yeniden zorunlu oldu!

Reklam

Fransa’da, koronavirüs vakalarının hızla yükselmesiyle birlikte, Paris’te açık alanlarda maske kullanmak yeniden zorunlu hale getirildi.

Başkent Paris’te açık alanlarda maske kullanmak yeniden zorunlu hale geldi. Paris Emniyet Müdürlüğü, hükümetin talimatı doğrultusunda kentte pazarlarda, 10’dan fazla kişinin bir araya geldiği ve toplu taşıma araçlarının beklendiği alanlarda, okul, üniversite, ibadethane, alışveriş merkezlerinin çevresinde maske takmanın yeniden zorunluğu olduğunu açıkladı.

Paris İdari Mahmekemsi kararı iptal etmişti

Paris İdari Mahkemesi, 13 Ocak’ta başkentte açık alanlarda maske takmayı zorunlu hale getiren valilik kararını iptal etmişti.

Salgının bittiğini söylemek için çok erken olduğunu belirten Halk Sağlığı Kurumu Genel Direktörü Genevieve Chene, vaka sayılarındaki yükselişin sürdüğünü söyledi.

Herkesin dikkatli olunmaya devam edilmesi gerektiğini, hastanelerde tedavi görenlerin sayısının daha da artabileceğini söyleyen Chene, salgının seyri ile ilgili değerlendirme yapabilmek için gelecek günleri beklemek gerektiğini ifade etti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz