Mbappe gençlere seslendi: “Aşırı sağa oy vermeyin”

Reklam

Fransa erken seçime hazırlanıyor. Fransız yıldız Kylian Mbappe, gençlere seslenerek aşırı sağa karşı sandığa gidin çağrısı yaptı.

Fransa’daki siyasi tartışmalara ünlü futbolcu Mbappe de katıldı. Yeni sezonda Real Madrid forması giyecek olan Mbappe, seçimler öncesi Fransızlara “Aşırı sağa oy vermeyin.” çağrısı yaptı.

“Sandığa gidin çağrısı yaptı”

Liberation’un haberine göre Fransa A Milli Futbol Takımı oyuncusu Marcus Thuram’ın aşırı sağcı Ulusal Birlik’i (RN) engelleme çağrısının ardından Mbappe şöyle konuştu:

Onclick Popunder

“Ülkemiz benzeri görülmemiş bir durumdan geçiyor, gençler fark yaratabilir. Aşırı uçlar iktidarın eşiğinde fakat ülkemizi, farklılık, saygı ve hoşgörüyle özdeşleştirmemiz gerekiyor. Ben de Marcus’la aynı değerleri paylaşıyorum. Ona katılıyorum.”

“Aşırı uçlara, bölenlere karşıyım”

Basın toplantısında sadece aşırı sağcı RN’i mi, yoksa daha geniş bir kitleyi mi hedef aldığıyla ilgili soruyu da Mbappe şöyle yanıtladı:

“Aşırı uçlara, bölenlere karşıyım. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki pek çok genç oylarının hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini düşünüyor. Ben de eskiden öyleydim. Hoşgörü, farklılık ve saygı değerlerini paylaşmayan bir ülkeyi temsil etmek istemiyorum. Umarım 7 Temmuz’da da bu formayı giymekten gurur duyarım. Aşırı uçlar arasında bir fark yok.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz