Yozgatlı gurbetçiler “Sılayı Rahim Şenliklerinde” buluşuyor

Reklam

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan binlerce Yozgatlı gurbetçi memleketlerinde düzenlenen şenlikte bugün bir araya gelecek.

Yozgat’ın farklı yerlerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sılayı Rahim şenlikleri, bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Akdağmadeni Umutlu Beldesi yine gurbetle sılanın buluştuğu hasretlerin giderildiği bir şenliğe ev sahipliği yapacak.

Hayırsever iş insanı öncülük ediyor

Umutlu’nun hayırsever iş insanı Satılmış Şahin’in katkıları ile Kurban Bayramı’nın üçüncü günü gerçekleştirilecek olan şenlik, Yozgat ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan Umutlular’ı bir araya getirerek hasret gidermelerine vesile olacak.

Onclick Popunder

Gurbetçiler hasret giderecek

Şenlik, yıllardır birbirinden ayrı düşmüş insanları buluşturarak, onları akrabaları ve eski dostlarıyla bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu buluşmalar, hem katılımcılar için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor hem de Umutlu’nun gelenek ve kültürlerinin yaşatılmasına katkı sağlıyor.

“Kendimi bu topraklara ait hissediyorum”

Etkinliğin düzenleyicisi ve sponsoru, hayırsever iş insanı Şahin, “İnsan olarak hem doğduğum hem de doyduğum topraklara karşı görev ve sorumluluklarım olduğuna inanıyorum. Bu sebeple her yıl bu şenlikleri düzenlemeye gayret ediyorum. İnsanların buluşması, hasret gidermesi onları mutlu ettiği kadar beni de mutlu ediyor. Buradaki çocukların yüzündeki gülümseme olmak istiyorum. Onlar için iyi bir model olmak arzusundayım. Bunda da galiba biraz başarılı oldum. Bu beldenin ilk avukatı benim. Benden sonra bu beldeden 15-16 avukat yetişmiştir. Gözümü gönlümü bu topraklardan ayırmıyorum. Sırtımı hiçbir zaman dönmüyorum. Burası benim gençlik resmimin tamamlandığı yerdir. İçtiğim buz gibi kaynak suları, yürüdüğüm dik yamaçlar, gölgesinde serinlediğim Karaağaç aklımdan hiç çıkmıyor. Kendimi bu topraklara ait hissediyorum. Hak vaki olduğunda bu topraklara gömülmek istiyorum” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz