Ne Euro, Ne Altın! Sıla Yolunda Bu Kez Lüks Araçlara El Konuldu

Reklam

Sıla Yolunda bu kez lüks araçlara el konuldu. Sıla yolu ülkelerinde bulunan gümrük kapılarında neredeyse her hafta beyan edilmemiş binlerce Euro ve altın yakalatan sürücülerin haberini yapıyoruz. Bu kez kaçakçılık girişimi farklı bir boyut aldı. bir sürücü Lüks araçları sıla yolundan TIR’larla geçirmeye çalışırken yakalandı.

Olay, 29 Şubat Perşembe günü Sırbistan’ın Gornji Milanovac gümrüğünde meydana geldi. Slovenya’dan Sırbistan‘a boya ve vernik üretimi için hammadde taşıyan TIR incelenmek üzere durduruldu.

TIR dorsesinde BMW araç

Gümrük görevlileri, TIR’ın brandasını kaldırınca brandanın altına gizlenmiş bir arabanın tamamını gördüklerinde alışılmadık bir manzara karşısında şaşırdılar. TIR’ın dorsesinde plakasız bir “BMW” de bulundu.

Onclick Popunder

77 bin Euro değerinde Porsche

Yine hafta sonu Batrovci sınır kapısında değeri 77 bin Euronun üzerinde olduğu tahmin edilen lüks otomobil “Porsche Panamera 4s”in kaçırılma girişimi engellendi.

Olay, bir Sırp vatandaşının kullandığı yabancı plakalı pahalı bir otomobilin ülke çıkışına gelmesiyle ortaya çıktı.

Araç başkasının çıktı

Gümrük memurunun beyan etmesi gereken bir şey olup olmadığı yönündeki sorusuna olumsuz cevap veren araç sürücüsü, yapılan detaylı kontrolde yurt dışına giderken kullandığı aracın aslında sahibi olmadığı ortaya çıktı.

Yıl sonuna kadar araca el konuldu

Kontrol sırasında direksiyon başında bulunan Sırp vatandaşın, yabancı plakalı araç kullanmanın ön şartı olan yurt dışında ikamet veya çalışma vizesi bulunmadığından, araca yıl sonuna kadar geçici olarak alıkonuldu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz