Ölüme terk edilen gurbetçinin imdadına Türkiye yetişti!

Reklam

Hollanda’da yaşayan 74 yaşındaki gurbetçi, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek Karabük’te tedaviye alındı.

Hollanda’nın Vlaardingen kentinde çocuklarıyla yaşayan Karamanlı Leyla Tek, düşmesi sonucu kırılan kalçasından ameliyat oldu. Operasyonun ardından evine gönderilen Tek’in sağlık durumu kötüleşince tekrar hastaneye kaldırıldı. İkinci ameliyatın ardından yarası iltihap kapan ancak çocuklarının ısrarına rağmen yeniden tedavi edilmeyen Tek, “2-3 hafta içinde organlarının iflas edeceği” söylenerek evine gönderildi. Çaresiz aile de Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosluğu’ndan yardım istedi.

“2-3 hafta içinde organlar iflas edecek”

Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla İstanbul’a getirilen yaşlı kadın, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Uygar Daşar’ın tedavisini üstlenmesi üzerine Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel odada tedaviye alındı.

Onclick Popunder

“Yüce Türk vatandaşlarına özel teşekkür ediyorum”

Yaşadıklarını anlatan Leyla Tek, Hollanda’da iki defa ameliyata girdiğini ancak doktorların daha sonra operasyon gerçekleştirmediklerini belirtti. Tek, Türkiye’ye güvendiği için yurda geldiğini dile getirerek, “Şimdi tedavim iyi gidecektir inşallah. Önce Allaha sonra doktorlara, vatandaşlara güveniyorum. Bana yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.” dedi.

“O uçakta Türk halkının hakkı var”

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı ve emeği geçen herkese teşekkür eden gurbetçi kadının oğlu Hacı Bayram Emekli, “Yüce Türk vatandaşlarına özel teşekkür ediyorum. Çünkü biliyorum ki, o uçağı buraya getirdik ya, o uçak ambulansta Türk halkının hakkı var.” diye konuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz