Sadece Fransız kimliği ile Türkiye’ye araçla gidiş mümkün mü?

Reklam

Bu yıl da milyonlarca gurbetçi vatandaş izin yollarına düştü. Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok sorulan sorulardan birisi Fransız vatandaşı olanların Türkiye’ye kara yoluyla giderken pasaporta ihtiyaç duyup duymadığı ile ilgili.

Artı33’ün bu yönde yaptığı araştırmaya göre Fransız kimliğine sahip gurbetçiler, Avrupa Birliği vatandaşı olacağı için AB ülkelerinde sadece kimlik kartı ile dolaşmalarında hiçbir sorun bulunmamakta. Ancak vatandaşların kafasında en fazla soru teşkil eden ülke ise sıla yolunun tek AB üyesi olmayan ülkesi Sırbistan ile ilgili.

Sırbistan’a 90 günlük süre için pasaportsuz giriş mümkün

Fransa’nın Sırbistan konsolosluğu ile irtibata geçen Artı33’e yetkililer, Fransız kimliğine sahip olanların pasaporta ihtiyaç duymadan 90 günlük bir süre için bu ülkeye girişlerinde hiçbir sorun olmadığını açıkladılar. Fransız vatandaşları ister pasaport isterse de kimlik kartları ile Sırbistan’a giriş yapabiliyorlar.

Ayrıca Fransa’da süresi dolan ancak yeni çıkan yasa ile 5 yıl daha kullanılabilen kimlik  kartlarıyla da Sırbistan’a giriş yapmak mümkün.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz