Sırp polisi, gurbetçiyi ters kelepçeyle gözaltına alıp aracına el koydu!

Reklam

Türkiye’de tatilini geçirdikten sonra karayoluyla Almanya’ya giden gurbetçinin aracına Sırp polisleri el koydu. Gurbetçiyi ters kelepçeyle gözaltına alıp 2 gün boyunca alıykoydular.

Tatil için Türkiye’ye giden gurbetçi vatandaş dönüş yolunda Sırbistan’da bir trafik kontrolü sırasında aracı bağlandı.

“Rutin kontrol sandım”

2 gün boyunca mağdur olan gurbetçi yaşadıklarını anlattı. “Sırbistan’da Horgos sınır kapısına yakın bir bölgede trafik polisleri beni durdurdu. Önce normal bir trafik kontrolü olduğunu söylediler fakat ardından aracıma el koyacaklarını söylediler. Sebep olarak son bir yıl içerisinde aynı araç plakasıyla fakat 4 farklı araçla Sırbistan’a giriş yaptığım için sahte plaka ve sahte ruhsat şüphesiyle aracıma el koyacaklarını yinelediler” dedi.

Onclick Popunder

“Durum tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret”

Durumun tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu anlatan gurbetçi, “4 araç değil 3 araç söz konusuydu. Bahsedilen ilk araç aynı araçtı fakat sadece Türkiye’de araç üzerinde bulunan folye kaplamayı değiştirmiştim. İkinci aracım ise motor problemi yüzünden pert oldu. Bu yüzden yeni yani üçüncü aracı satın aldım ve Türkiye’ye gittim fakat dönüşte böyle bir durumla karşılaştım” dedi.

2 gün gözaltında tutuldu

Yaşanan olaya itiraz eden gurbetçi vatandaş, bu durumu kabul etmediğini, araçların hepsinin ruhsatı ve kendi üzerine olduğunu; hiçbir illegal iş yapılmadığını aktarsa da Sırp polisinin kendisine çok sert davrandığını ters kelepçe takarak iki gün gözaltına alındığını  iddia etti.

Konuyu İnterpol’e ileteceğini söyleyen gurbetçi vatandaş, havayoluyla Almanya’ya dönüş yapmak zorunda kaldı.

Kaynak: Sılayolu.com

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz