THY’nin başındaki isim: Bilet fiyatları olması gerekenden yüzde 25 daha ucuz!

Reklam

Mart ayından durdurulan Türk Hava Yolları’nın Avrupa uçuşları yeniden başladı. Biletlerin fiyatlarının ise bu yıl gelecek yıllara oranla daha ucuz olacağı kaydedildi.

Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı pandemi sonrasında THY uçuşlarına yönelik açıklamalarda bulundu. İşte Nagehan Alçı’nın yaptığı röportajdan ilgili o kısım:

İç hat seferlerinin ardından bu haftadan itibaren yurt dışı uçuşlar da kademeli olarak başladı.

THY 37 noktaya start verdi. ABD’de Chicago ve Washington DC ilk oldu. 22 Haziran’da yani bu pazar Miami, 24 Haziran’da da Los Angeles ekleniyor.

Uzakdoğu ve Orta Asya kategorisinde 5 nokta devreye giriyor. İlk uçuş bu Cumartesi Almata’ya. Onu Bişkek, Hong Kong, Seul ve Kabil izleyecek. Hepsi önümüzdeki hafta başı başlıyor.

Kuzey Kıbrıs’ta Lefkoşa açıldı. Ortadoğu henüz yalnızca Tel Aviv ve Doha ile devreye giriyor. Ancak Avrupa’da birçok destinasyon geçen haftadan beri açık. Almanya’da 8 şehir, Viyana, Brüksel, Amsterdam, Paris, Lyon, Londra, Kopenhag, Dublin, Stockholm…

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı pandemi sonrasında THY uçuşlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Bilet fiyatlarında müjde!

Yeniden başlayan uçuşlarla birlikte en çok merak edilen soru: Fiyatlar ne durumda? Aylardır yapılamayan uçuşların faturası yolculara mı çıkacak?

İlker Aycı bu konuda şunları söyledi:

“Nagehan Hanım, bırakın yükselmeyi şu anda THY’nin fiyatları olması gerekenin yüzde 25 kadar altında. Hatta bazı uçuşları pandemi öncesine göre daha avantajlı fiyatlarla yakalamanız mümkün. Biz insanları yeniden uçmaya ısındırmak zorundayız, mümkün olduğunca rakamları bu seviyede tutmaya çalışacağız ancak ne kadar böyle dayanırız bilmiyoruz.”

Şu aşamada uçuşlardaki doluluk oranını da sordum.

Geçen yıl bu zamanlar yüzde 80 civarında olan oran şu an yüzde 60’lardaymış. Yaklaşık yüzde 20-25lik düşüş var bir de uçulmayan 3 ay cabası…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz