Tofaş Şahin ile Kuzey Kutbu’na giden Türk! Otomobiliyle 14 bin kilometre yol yaptı

Reklam

Şevket Sahtiyan, Tofaş Şahin arabası ile 20 Avrupa şehrini geçerek Kuzey Kutbu’na gitti. İstanbul’a geri dönen gencin yolculuğu 21 gün sürdü. Şahin ile 14 bin kilometrelik yol yapıp, 35 bin TL’lik yakıt yaktı.

Doğan görünümlü Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na gidip gelen Türk gencin hikayesini duyanlar inanamadı. Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na giden Türk! Şevket Sahtiyan, otomobiliyle 14 bin kilometre yol yaptı, 35 bin TL’lik yakıt yaktı.

20 Avrupa şehri gezdi

İstanbul’dan yola çıktı 20 Avrupa şehri gezdi. Avrupa’nın Kuzey burnu Nordkapp’a ulaşıp İstanbul’a geri 21 gün sonra geri döndü. Sınırları zorlayıp 13-14 günü fiziksel olarak yolda geçti. Tam 14 bin kilometre yol yaptı. Gündelik olarak ikisi Mercedes olan üç lüks 3 arabası var Sahtiyan’ın. Onları bırakıp deli cesaretiyle sınırları zorladı, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmadığını yaptı.

35 bin lira yakıt harcaması yaptı

9 bini sadece LPG ile 5 bin kilometresini benzinde kullandığını söyleyen Sahtiyan, 35 bin lira yakıt harcaması yapmış. Deyim yerindeyse ocağına incir ağacı dikilmiş. “Ben benzinde bu kadar yakan araba daha görmedim. 42 litre benzin alıyor 300 km yapınca dua ettik” diyor.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz