Türkiye’de gurbetçilere yüklenmenin yeni yolu: Sokak röportajları

Reklam

Türkiye’de son dönemde meşhur olan sokak röportajlarında en çok konu gurbetçiler oldu. Röportajlara katılan gurbetçilerle dalga geçiliyor, şiddete uğrayan gurbetçiler de var. Özellikle Tükiye’deki ekonomiyi destekleyen gurbetçiler ise ağır hakaretlerle karşı karşıya kalabiliyor.

Türkiye’de son dönemde gurbetçiler, sokak röportajları üzerinden rencide edilmeye başladı. Sokak röportajlarına katılan gurbetçilerin söyledikleri sözler, manşete taşınıyor, “Gurbetçi şöyle dedi…” diye başlayan cümlelerle tüm gurbetçileri rencide edici bir paylaşım gerçekleştiriliyor.

Özellikle Türkiye’de son dönemde artan döviz fiyatları sorası Türkiye ekonomisi ile ilgili gurbetçilerin yaptığı her yorum, Euro fiyatı ile kıyaslanıp dalga geçiliyor. Türkiye lehine yapılan en ufak olumlu yorum da “ozaman gelin Türkiye’de yaşayın” çağrılarıyla peş peşe geliyor. Gurbetçilerin katıldığı röportajları bazı bölümleride ise şiddet olayları da gerçekleşebiliyor.

Onclick Popunder

Gurbetçilerin röportajlarıın ilgi çekmesi, bu yönde çekim yapan herkesin de iştahını kabartırken, yapılan yorumlarda da gurbetçileri hedef alan hakaretler sıralanıyor. Bazı röportajlarıda ise “gurbetçi Türklere hakart etti” gibi, tüm gurbetçileri hedef tahtasına oturdan başlıklar seçilerek dikkat çekilmek isteniyor.

Ağır hakaretlere maruz kalıyorlar

Özellikle Tükiye’deki ekonomiyi destekleyen gurbetçiler ise ağır hakaretlerle karşı karşıya kalabiliyor.

Türkiye’deki iç politikanın merkezine çekilmek istenen gurbetçiler ise bu yaşananları üzüntü ile izliyor. Bir yıldır gün sayıp biriktirdikleri paralarla memleketlerine gelip, sevdiklerini görüp hasret gidermek isteyen gurbetçiler için yaz sezonu “hava atıyorlar”, gibi  manşetlerle rencide edilirken, şimdi de ekonomi üzerinden hedef tahtasına oturtulması derin üzüntüye neden oluyor.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz