Türkiye’ye giderken arabalı treni tercih eden gurbetçiler: Uyuya uyuya gidiyoruz

Reklam

Edirne ile Avusturya’nın Villach şehirleri arasında sefer yapan arabalı trenler, gurbetçilere Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan sınır kapılarında beklemeksizin 1400 kilometre yol katetme imkânı sunuyor.

Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek için ana vatana gelmeye başlayan binlerce gurbetçi, bin 400 kilometrelik ‘sıla’ yolculuğunda arabalı treni tercih etti. Avusturya’dan kalkan tren, 40 saate yakın süren yolculuğun ardından Edirne Tren Garı’na ulaştı. Yaz tatilini ve yıllık izinlerini ana vatan Türkiye’de geçirmeyi tercih eden emekli gurbetçilerin akın akın gelişleri başladı.

40 saat sürüyor

Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı talep etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih etti. Avusturya’nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı.

Onclick Popunder

“Cennet Türkiye’miz”

Cennet Türkiye’miz çok güzel, herkes bizi kıskanıyorHerkesin Türkiye’yi kıskandığını belirten gurbetçiler, “Türkiye’mi çok seviyorum ve geldiğim için çok heyecanlıyım içim içime sığmıyor. Ülkemizde biraz pahalılık var ama Almanya’da da pahalılık var. Cennet Türkiye’miz çok güzel, herkes bizi kıskanıyor” açıklamasında bulundu.

“Memleketimize gelince içimiz açıldı”

Diğer gurbetçiler de Türk bayrağını görür görmez duygu dolu anlar yaşadıklarını söyledi. Türkiye’ye gelince ferahlandıklarını anlatan gurbetçiler, “Türkiye’de ay yıldızın altında olmak mutluluk veriyor. Gurbette vatan hasreti çekiyoruz. Memleketimize gelince ruhumuz, içimiz açıldı” şeklinde konuştular

“Yolda sıcaktan bunalıyoruz”

Araç kullanmanın yaşı itibarıyla biraz daha güç olduğunu ifade eden Apaydın, “Bunun için treni tercih ediyoruz. En azından ailemizle yataklı vagonda uyuya uyuyo yolculuk yapıyoruz. Arabada klima olsa bile yolda sıcaktan bunalıyoruz” diye konuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz