Yağlı Güreşçiler Fransa’da Er Meydanına Çıktı

Reklam

​​​​​​​Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Fransa’nın Metz şehrinde yapılan Kültür Expo Fuarına bu yıl ilk kez yağlı pehlivan güreşçileri de katıldı.

Fransa’da geleneksel Türk kültürünü tanıtmak için el sanatları, Türk mutfağının yanı sıra yağlı güreş organizasyonu da düzenlendi.

Geleneksel Güreşler Federasyonunun görevlendirilmesi ile Fransa’ya gelen yağlı pehlivan güreşçileri Adem Altun, Zeki Balta, Mehmet Akif Ersoy, İsmail Kesgin ve cazgır Ergün Sevindi den oluşan Türk yağlı güreş ekibi katıldığı fuarda büyük ilgi gördü.

Onclick Popunder

Kıran kırana mücadele

Kispetlerini giyip çıktıkları alanda attıkları enfes güreşlerin kıran kırana geçmesi izleyenlerden tam not ve büyük alkış aldı.

“Ülkemizin tanıtımına katkı sunacağız”

Ekiple birlikte Fransa’ya gelen ve kispet giyerek güreş yapan Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun, 7-9 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Reims şehrinde bir fuar daha açılacağını söyledi ve Turizm ve Kültür Bakanlığımız tarafından da desteklenen bu fuara de yağlı güreş ekibi olarak bizde katılacağız ve ülkemizin tanıtımına katkı sunacağız dedi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz