Yüzbinlerce Dolar otoyola saçıldı! Trafik durdu! Herkes para topladı

Reklam

ABD’de otoyola düşen para dolu çanta akıl almaz görüntüler ortaya çıkardı, insanlar dolarları toplamak için araçlarından indi. Yaklaşık iki saat kilitlenen yolda yaşananlar sosyal medyaya damga vurdu.

ABD’de bir devlet kurumuna ait zırhlı otomobilden yola para dolu bir çanta düşünce otoyolda kaos yaşandı. Olay Kaliforniya eyaletindeki San Diego bölgesinde yaşandı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na ait bir zırhlı otomobilin kapısı, Interstate 5 otoyolunda seyir halindeyken Cuma günü 9.15 sularında açıldı.

Onclick Popunder

Kapının açılmasıyla paraların taşındığı çantalar yola düştü. Kaliforniya Otoyol Devriyesi’nin (California Highway Patrol -CHP) olaya ilişkin açıklamasında, “Kapılardan biri açılıverdi ve içi nakit para dolu çantalar yola düştü” dendi.

CHP yetkilisi Curtis Martin, çantalarda 1 dolarlık ve 20 dolarlık banknotların bulunduğunu ve paraların yolun her tarafına saçıldığını belirtti. O sırada yoldan geçen bir kişiyse otoyolda oluşan kaosun videosunu çekti.

Görüntülerde yola saçılan paraları toplamak için birçok kişinin aracından çıkıp etrafta koşuşturduğu görülüyor. Öte yandan polis yetkilisi, olay yerinde paraları toplayan iki kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
Martin ayrıca paraları alan diğer kişilere bunları yetkililere geri vermeleri gerektiğini söyleyerek aksi takdirde cezai işlem uygulanabileceği uyarısında bulundu.

Martin, CHP’nin olaya ilişkin FBI’yla birlikte soruşturma başlattığını belirtti. Yetkililer ne kadar para kaybedildiğine ilişkin açıklama yapmazken, kilitlenen otoyol 11.00 civarı yeniden kullanıma açıldı.

ABD’nin Georgia eyaletinde benzer bir olay, Temmuz 2019’da yaşanmıştı. Seyir halindeki zırhlı para aracından otobana 175 bin dolar saçılmıştı.

Atlanta şehrinin kuzeyindeki otobanda araçlarıyla ilerleyenler, saçılan dolarları yakalamak için koşturmuştu. Polis ise, sosyal medya görüntülerinden para toplayanların peşine düşmüştü.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz