Fransa’da belediye başkanı, ölmüş babasıyla konuşmak için falcıya 300 bin Euro kaptırdı!

Reklam

Fransa’nın güneyinde bulunan Agde kasabası belediye başkanı, ölmüş babasıyla iletişime geçmek için falcıya 300 bin Euro kaptırdı.

Agde kasabası Belediye Başkanı Gilles d’Ettore’un yolsuzluk skandalı, duyanları şoke etti. Başkan, kasabada ölülerle iletişime geçtiği iddiasıyla ünlenen falcı Sophia Martinez’e hatta falcının ailesine belediyede iş verdi.

Babasının sesini taklit etti

Ayrıca başkan, kendi vefat eden babasıyla iletişim kurduğunu düşünerek, kadının evini bile yeniledi. Martinez, belediye başkanını kandırmak için babasının sesini taklit ediyordu.

Onclick Popunder

Belediyenin parasıyla tatil yaptırdı

Bu sömürü 4 yıl boyunca devam etti. Başkan d’Ettore’un, Martinez için yaptıkları ise bunlarla da sınırlı değildi. İddialara göre, Martinez ve ailesi için Polinezya ve Tayland da dahil olmak üzere lüks tatiller için kamu fonlarından ödeme yaptı.

Dolandırıldığını kabullenemedi

Belediye başkanının avukatı Jean Marc Darrigade, “Bu çılgınca bir hikaye. İnanılmaz bir şey çünkü siyasetin içinde, belediye başkanı ve eski milletvekili olan çok zeki bir adamınız var. Ve böyle bir adamın bir kadın tarafından manipüle edilebileceğini fark ediyorsunuz.” dedi.

Avukat, “Onda zihinsel bir zayıflık buldu ve bunu kişisel çıkarları için kullandı. Dolandırıldığını kabul etmesi uzun zaman aldı.” diye konuştu.

300 bin Euro

Belediye başkanının 300 bin Euroluk kamu parasını zimmetine geçirdiğinden şüpheleniliyor. 55 yaşındaki belediye başkanın 21 yıldır Agde kasabasının başında bulunuyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz