Fransa’da sel ve fırtına uyarısı: 90 departmanın alarm seviyesi yükseltildi!

Reklam

Fransa’yı etkisi altına alacak fırtına tehlikesine karşı 90 departmanda sarı alarm verildi. Ülke genelinde bugün itibariyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. 

Fransa’nın geniş bir bölgesinde hava oldukça dalgalı olacak. Ülkenin büyük bir bölümünde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Fırtına tehlikesine karşı 90 departman sarı alarm seviyesine yükseltildi.

90 departman sarı alarm verdi

Moselle bölgesinde sel riskine karşı alınan turuncu tedbir kaldırıldı, ancak bölgenin büyük kısmı hala aşırı yağışlara karşı tetikte. 90 departman, sel, fırtına veya su baskını riskine karşı sarı alarm seviyesinde bulunuyor. Météo France meteorologları özellikle fırtına riskinden endişe duyuyor.

Onclick Popunder

Sadece 6 departmanda tehlike yok

Météo France, sadece 6 departmanın yeşil alarm seviyesinde olduğunu bildirdi. Ülke genelinde en düşük sıcaklıklar 9 ile 13 derece arasında değişirken, Akdeniz’e yakın yerlerde 15 dereceye kadar yükselebilecek. Maksimum sıcaklıklar ise 16 ile 20 derece arasında olacak.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz