Fransa’da tecavüzle suçlanan Türk kökenli boksörün 20 yıl hapsi isteniyor

Reklam

2013 yılında Fransa boks şampiyonu olan Türk kökenli boksör Özkan Kuyruk, 6 tecavüz ve 4 cinsel saldırı suçlaması ile 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyize giden davada savcı Kuyruk için 20 yıl hapis cezası istedi.

Fransa’nın Nancy şehrinde yaşanan olayda mahkeme süreci yeniden başladı.

2016 yılında ortaya çıkan olayda, 2013 yılın Fransa Boks Şampiyonu olan Özkan Kuyruk ile ilgili 20 yaşındaki bir kız tecavüz suçlamasında bulundu. Republicain-lorrain gazetesinde yer alan habere göre, Nancy’de yaşayan Kuyruk, hakkında 2 ay sona başka bir kadın da yine tecavüz suçkamasında bulundu.

Onclick Popunder

10 kadından taciz tecavüz suçlaması

Suçkamaların 2010 ile 2016 yılları arasını kapsadığı belirtilirken, toplamda 10 kadın Kuyruk hakkında şikayetçi oldu. Bu suçlamaların 6’sının tecavüz 4’ünün ise cinsel saldırı kapsamında olduğu belirtildi.

Kuyruk ise tüm tecavüz suçlamalarını mahkeme reddetti.

Fransız medyası, Özkan Kuyruk hakkındaki davayı yazdı.

18 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Ancak başlatılan soruşturma sonrası 2016’da tutuklanan Özkan Kuyruk, geçtiğimiz yıl Kasım ayında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Temyize giden davada 20 yıl hapsi isteniyor

Eski şampiyon boksör kararı itiraz ederken olayla ilgili yeniden yargılama Metz Temyiz Mahkemesi’nde başladı. Yeniden görülen duruşmada savcının ise bu sefer 20 yıl hapis cezası istediği kaydedildi. Temyiz mahkemesinin kararını açıklaması bekleniyor.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz