Fransa’da Türk vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat izni!

Fransa'da Türkiye'ye seyahat kuralları neler?
Reklam

Fransa’dan Türkiye’ye seyahat ile ilgili vatandaşlar hangi kuralların uygulandığını merak ederken, Türkiye’nin Strasbourg Başkonsolosluğu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte Türkiye’ye gidiş ve Türkiye’den dönüşlerde dikkat edilmesi gereken hususlar.

Fransa’da yurt dışına gidişler için uygulanan kısıtlamalar Türk vatandaşları için geçerli değil. Konu ile ilgili Türkiye’nin Strasbourg Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada, Fransa’dan Türkiye’ye gideceklerin dikkat etmesi gereken hususlar madde madde açıklandı. Buna göre, Türkiye’ye gidecek yolcuların, havalimanlarında Türk kimliklerini ibraz etmeleri seyahat için zorunlu oldupu kaydedildi. Ancak “zorunlu neden” gösterilmesi gibi bir şart olduğu belirtilmedi.

Türkiye’ye giderken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise şu şekilde:

-Reklam-

6 yaş üzeri tüm vatandaşlarımızın seyahatlerinden önceki 72 saat içerisinde yaptırmış oldukları negatif sonuçlu PCR testi zorunlu olurken, iki doz aşı da yaptırılmış ve ikinci doz aşının üzerinden iki hafta geçmiş kişiler için ise PCR testinin zorunlu olmadığı belirtildi.

Türkiye’ye gidişte istenen şartlar Strazburg Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

Yine https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden veya e-devlet şifresi ile seyahatten önceki 72 saat içerisinde HES kodu edinmek gerekiyor.

Türkiye’den dönüşlerde karantina hala şart!

Türkiye’den Fransa’ya dönüşlerde ise, seyahatten önceki 36 saat içerisinde yaptırmış olan negatif sonuçlu PCR testi zorunlu tutuluyor.

Fransa’da havaalanlarında tekrarlanacak PCR testi öncesi https://passager.serveureos.org
internet adresindeki bilgilerin doldurulması gerekirken, Fransa makamlarının almış olduğu karar doğrultusunda, Fransa’ya dönüşlerde havaalanlarında tekrar PCR testi yapıldığından ve karantina listeleri oluşturulduğundan bekleme sürelerinin arttığına dikkat çekildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz