Fransa’dan izine gideceklere güzel haber: Yasaklar kalkıyor, sınırlar açık!

Reklam

Yaşanan pandemi nedeniyle bu yılda izin sezonuna birçok soru işaretinin altında giriliyor. Fransa’nın mecburi durumlar dışında yurt dışı seyahatine izin vermemesi ve Türkiye’den gelenlerin karantinaya alınacağı açıklaması bunlardan bazıları. Ancak Türkiye’ye giderken güzergah üstündeki ülkelerin aldığı kararlar da merak ediliyor. Artı33 olarak bu soruların cevaplarını derledik.

Fransa’da geçen yıl binlerce kişi Türkiye ziyaretini yaşanan pandemi nedeniyle bu yıla ertelerken, yaşanan salgın ile ilgili soru işaretleri bu yıl da kafaları karıştırıyor.

Fransa’da Artı33’ün ulaştığı hükümet kaynakları, Ocak ayından beri yürürlükte olan, mecburi durumlar hariç yurt dışına çıkış yasağının en geç 30 Haziran’da kaldırılmasının beklendiğini açıkladı. Bu tarihe kadar yüksek risk bölgesi ilan edilen Türkiye’den gelenlere yönelik 10 günlük karantina kararının da kaldırılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Onclick Popunder

Böylece temmuz ayından itibaren Fransa’da Türkiye’ye gidişlerin önündeki tüm engeller kalkmış olacak.

Aşı olanlar ve hastalığı geçirenlere Türkiye’ye girişte kolaylık!

Öte yandan Türkiye’nin yurt dışından gelenler için tutumu da merak edilirken, halen uygulanan PCR test zorunluluğunu 31 Mayıs’ta bitiyor. Türkiye’nin PCR testi yerine aşı olanlar ve son 6 ay içinde koronavirüse yakalanıp atlatanlara test zorunluluğununun Haziran ayından itibaren kaldırılması bekleniyor. Ancak aşı zorunluluğu gibi bir durum söz konusu değil.

Sıla Yolu açık, PCR test zorunluluğu yok!

Sıla Yolu’na araçla çıkacaklar için ise hiçbir engel bulunmuyor. Sıla yolu güzergahındaki ülkeler, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan gibi ülkeler, transit olarak ülkeden geçeceklerden hiçbir test istemiyor. Gurbetçiler, bu ülkelerden test olmadan geçebiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz