Gazze’de kara gece! İrtibat tamamen kesildi, ölü sayısı artıyor

Reklam

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında 22. güne girildi. Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Yarbay Avichay Adraee, İsrail’in 100 savaş uçağıyla Gazze’deki 150 hedefi bombaladığını duyururken, Gazze’de büyük bir kaosun hakim olduğu, bombalanan yerlerde iletişimin kesildiği öğrenildi. İsrail Ordusu Gazze’de kara operasyonlarına devam ettiğini açıklayarak ilerleyişin görüntülerini paylaştı.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Gazze’nin kuzeyinde 100 savaş jetinin 150 noktayı hedef aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Savaş uçakları bu gece Gazze Şeridi’nin kuzeyinde 150 yer altı hedefini vurdu. Yer altı tünelleri ve altyapı hedef alındı” ifadeleri kullanıldı.

Onclick Popunder

İsrail’in dün gece gerçekleştirdiği acımasız bombardıman sonrası Gazze’de yüzlerce binanın yıkıldığı öğrenildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 7326’ya yükseldiğini, bunların 3 binden fazlasının çocuk olduğunu duyurdu.

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde daha önce hiç görmediğimiz büyüklükte yapılan bombardıman sonrası her yerde büyük bir paniğin olduğu, telefon hatlarının kesildiği ve gökyüzüne yükselen ağır duman bulutlarının görüldüğü bildiriliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz