Gurbetçi arkadaşını öldüren Mert Akın müebbet hapisle yargılanacak

Reklam

Almanya’da alacak verecek yüzünden arkadaşını öldüren Mert Akın’ı Almanya’da hakim karşısına çıktı. Zanlı müebbet hapisle yargılanacak.

Cinayet, 24 Ekim 2022 Pazartesi günü Nürnberg Süd bölgesinde işlenmişti. Türkiye’de adam yaralama suçundan cezaevinde yatan Orhan Aktaş (35), yine Türkiye’den Nürnberg’e gelen Mert Akın (29) ve Nürnberg doğumlu Şahan Özgür (30), birlikte işlettikleri eğlence merkezini sattıktan sonra para paylaşımında anlaşamadı.

Mert Akın nasıl temin ettiği bilinmeyen silahını Özgür Şahan’a doğrultup iki el ateş edip arkadaşını öldürüp sırra kadem basmıştı.

Onclick Popunder

İtalya’da yakalandı

Şahan Özgür’ü öldürdükten sonra ortadan kaybolan Mert Akın’ı bulmak için Frankonya’daki polis merkezi yardımcı olacaklara 10 bin Euro’luk bir ödül teklif etmişti.

İtalya’nın Rimini kentinde saklandığı otelde yakalanan Akın, Almanya’da adalete teslim edildi. Mert Akın, ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanıyor.

15 yıl hapsi isteniyor

Mahkeme sonunda kasıtlı bir saldırı sonucu Şahan’ın öldürüldüğü tespit edilirse, sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alacak ve 15 yıldan önce cezaevinden çıkamayacak. Olayla ilgili adı geçen ve polise ifade veren tüm şahitlerin dinleneceği duruşmaların Mart 2024’te son bulması ve kararın verilmesi planlanıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz