Gurbetçiye Mercedes 300 Euro önerdi, mahkemeden 95 bin Euro kazandı!

Reklam

Almanya’da gurbetçi vatandaşın kazasız diye satın aldığı Mercedes marka aracın kazalı olduğu ortaya çıktı. Mahkeme süreci başlatan Dağ, 95 bin Euro kazandı.

Mercedes, 81 bin euroluk otomobili ‘Kazasız’ diye sattı. Münevver Dağ, aracın kazalı olduğunu fark edip bilirkişi raporu aldı. Mercedes ise komik bir teklif sundu

BİLİRKİŞİ ‘KAZALI’ DEDİ

Onclick Popunder

Sabah’ta yer alan habere göre Almanya’nın Rheinland Pfalz Eyaleti’ne bağlı Bobenheim-Roxheim kasabasında yaşayan iş insanı Münevver Dağ (35), iki yıl önce 81 bin euroya Düsseldorf’taki Mercedes bayisinden S 400 model otomobil satın aldı. Dağ’ın eşi Metin Gündüz, ‘Kazasız’ diye satılan aracın sağ arka kapı renginden şüphelendi. Otomobili bilirkişi raporu için TÜV’e götüren Dağ, kazalı olduğunu tespit ettirdi.

DALGA GEÇER GİBİ TEKLİF

Mercedes bayisindeki muhataba, iki aylık çaba sonrası ulaşan Dağ, “300 euro verip konuyu kapatma teklifinde bulundular. Hem kusurlu araba sattılar hem de dalga geçer gibi komik teklif sundular. Konuyu mahkemeye taşıdık. Aracı dava boyunca kullanamadık. Mahkeme bilirkişi raporunu da inceleyince bizi haklı buldu ve faiz ile birlikte 95 bin euro iade edilmesini kararlaştırdı” dedi.

Kaynak: Sabah

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz