İslama hakaret eden Hollandalıya Türk kökenli vekil cevap verdi: Sen de İslamı seç huzur bul

Reklam

İslam düşmanı Wilders, meclis kürsüsünden İslam’a hakaret edince cevabını Türk kökenli vekil verdi. Tunahan Kuzu, “İslamı seç huzur bul” dedi

Hollanda’da ırkçı ve İslam düşmanı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, meclis kürsüsünden yine İslam’a kin kustu. Wilders, “Huzur arıyorsanız İslam’ı terk edin. Şiddet içeren bu dinin mensubu olmaktan kurtulmak sizi rahatlatacaktır” dedi. Bu küstah sözler üzerine söz alan DENK Partisi lideri Tunahan Kuzu, Wilders’e ağzının payını verdi.

“İslam’ı tercih et ve onlar gibi huzuru bul”

Kuzu, “İslam’ı terk edenler huzur bulmuyor. İslam’ı tercih edenler huzur buluyor. Bunu sen çok iyi bilirsin. Çünkü partin bu mecliste üç kişiyle temsil edilirken, iki vekilin İslam’ı tercih etti ve huzur buldu. Sana tavsiyem sen de İslam’ı tercih et ve onlar gibi huzuru bul” şeklinde cevap verdi. Neye uğradığını şaşıran Wilders, tebessüm ile durumu toparlamaya çalıştı.

İki PVV’li vekil Müslüman olmuştu

Arnoud Van Doorn, Özgürlük Partisi’nden (PVV) 2011’de ayrılmış ve Müslümanlığı seçmişti. Doorn, “PVV’de iken bilgisizliğimden İslam karşıtı çalışmalarla iyi bir şey yaptığımı zannediyordum. Kuran’ı okudum ve İslam’ın barış dolu çok güzel bir din olduğunu öğrendim” demişti.

“PVV yanlış olan her şeyi İslam ile ilişkilendiriyor”

Joram van klaveren de 2010 ile 2014 yılları arası milletvekilliği yapmıştı. İslam karşıtı kitap yazmaya başlayan van Klaveren, İslam’ı tanımış ve Müslüman olmuştu. Van Klaveren, “PVV yanlış olan her şeyi şu ya da bu şekilde İslam ile ilişkilendiriyordu” diye eski partisini eleştirmişti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz