THY’den ‘bagaj hakkı kaldırıldı’ haberlerine yalanlama

Reklam

Türk Hava Yolları, bagaj değişikliği ile ilgili açıklama yayınladı. ‘THY bagaj haklarını kaldırdı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığı duyuruldu. 

THY’den ‘bagaj taşıma hakları’ ile ilgili yapılan bilgilendirmede, “Bazı haber mecralarında yayınlanan ‘THY bagaj haklarını kaldırdı’ başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, bazı yurt dışı uçuşlarda bagajsız yolculuk seyahat seçeneği bulunduğu belirtilerek şöyle denildi:

“THY olarak uçuş bileti sınıflarımızı misafirlerimizin beklenti ve taleplerini analiz ederek tasarlıyor ve uçuşlarımız için esnek seyahat teklifleri sunuyoruz. Bu kapsamda, iç hat uçuşlarımızın tamamında ve tüm sınıflarda misafirlerimize (en az 15 kg) bagaj hakkı tanınırken bazı yurt dışı uçuşlarımızın ekonomi sınıfında bagajsız seyahat seçeneği de bulunmaktadır. Yalnızca kabin bagajı içeren bu seçenek ülkelere göre değişkenlik göstermektedir. Bazı haber mecralarında yayınlanan ‘Türk Hava Yolları bagaj haklarını kaldırdı’ başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz