Türkiye’den Avrupa’ya getirilen 51 bin adet şampuana el konuldu!

Reklam

Bulgar gümrüğü Türkiye’den Avrupa’ya getirilen 51 paket  şampuana el koyduğunu duyurdu. Gümrük yetkilileri şampuanların sahte olduğunu açıkladı.

Olay, 5 Mayıs Pazar günü Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo sınır kapısında gerçekleşti. Türkiye’den Avrupa’ya gelen bir tırda kaçak kozmetik eşya bulundu. Kaçakçılıkla mücadele kapsamında Gümrük Dairesi, Sınır Polis Müdürlüğü, Organize Suçlar Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan oluşan ekiplerin katılımıyla bir TIR’a operasyon yapıldı.

51 binden fazla şampuan

Gümrük belgelerine göre Türkiye’den Avrupa’ya kozmetik ürünler taşıdığı belirtilen Türk plakalı TIR, gümrük görevlileri tarafından durdurularak detaylı bir arama yapıldı. Yapılan Yapılan kontrollerde, TIR’da 360 ml’lik ambalajlara koyulmuş ünlü bir marka logolu 51 bin 336 adet şampuan bulundu.

Onclick Popunder

El konuldu

Şampuanlar, Avrupa Birliği’nde fikri mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin (AB) 608/2013 sayılı Yönetmelik uyarınca alıkonuldu. Getirilen sahte şampuanların taklit olduğu teyit edildi ve durum marka sahibine bildirildi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz