Yozgat Belediye Başkanı Fransa’da hemşehrileriyle buluştu

Reklam

AK Parti Genel Merkezin görevlendirmesiyle Fransa’ya gelen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Fransa’da Yozgatlılar ile bir araya geldi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgatlılar ile buluşmak üzere geldiği Fransa’da hemşehrileri ile hasret giderdi.

Köse; Fransa’da Lyon Başkonsolosu Müslüm Aygün ile bir araya geldi. Başkanı Köse, Akgün ile sohbet ederek yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Köse, ‘’Başkonsolosumuz Müslüm Aygün beyefendiye Hüsn-ü kabulleri için teşekkür ediyor, Yüce Rabbim’den ülkemiz adına yürüttüğü görevinde başarılar niyaz ediyorum’’ dedi.

Başkan Köse, Lyon Eyüp Sultan Cami’nde vatandaşlar ile buluşarak hasret giderdi. Başkan Köse, ‘’Güzel vatanımız Türkiye üzerine sohbetlerde bulunduk. Arquam Okulunu ziyaret ederek eğitimlerine devam eden yavrularımızı da ziyaret etmeyi ihmal etmedik. Yüce Rabbim bizleri daima bir ve beraber kılsın’’ dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Din Hizmetleri Ateşesi Bahdiyar Kargıoğlu ile de görüşmeyi unutmadı. Başkan Köse, ‘’Lyon Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİP) Merkezimizi ziyaret ederek Lyon Din Hizmetleri Ataşesi Bahtiyar Kargıoğlu’nu ziyaret ettik. DİTİP ziyaretimiz sonrası vatandaşlarımızla bir araya gelerek sohbet ettik. Misafirperverlikleri için Bahtiyar Kargıoğlu’na ve bize sofralarını açarak sıcak bir şekilde karşılayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Fransa’da Türk-Fransız Kültür derneğini ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet etti. Başkan Köse, ‘’Ziyaretlerimize Fatih Camimiz ve Türk-Fransız Kültür Derneğimize yaptığımız ziyaretlerle devam ettik. Hanım kardeşlerimiz ve dernek üyesi vatandaşlarımız ile sohbet ederek Türkiye’den kendilerine götürdüğümüz selamları ilettik. Türk-Fransız Kültür Derneği Başkanımız Nuri Çağlar beyefendi, Fatih Cami Dernek Başkanımız Coşkun Ertek beyefendi, hanım kardeşlerimiz ve vatandaşlarımıza nazik kabulleri için teşekkür ediyorum’’ dedi.


Fransa ziyaretinde birçok kente giden ve her yerde Yozgatlılar ile bir araya gelen Başkan Köse, ‘’Ziyaretlerimiz boyunca bizleri yalnız bırakmayan UID Başkanımız Veli Doğansoy ve yönetimine teşekkür ediyorum. Gurbette yaşayanlarda gönülleri vatanlarında olan tüm vatandaşlarımızı Yüce Mevlam’a emanet ediyor, Fransa’da yaptığımız tüm ziyaretlerde bizleri gönülden ve sıcak kabulleri için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaynak: yozgatfm

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz